به گزارشتیزلند، به نقل ازخبرگزاری ایسنا، عباس سلطانیان ضمن بیان اینکه با توجه به بخش نامه ای کهوزارت آموزش و پرورشدر 23 اردیبهشت ماه به تمام مدارس کشور ابلاغ کرده است، در دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات به شکل حضوری برگزار خواهد شد افزود: دانش آموزان با حضور در مدارس در امتحانات کتبی مطابق با برنامه ای که تهیه شده، شرکت می کنند.

سلطانیان ادامه داد: سایر پایه ها که شامل پایه های هفتم و هشتم در دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم در دوره دوم متوسطه می شوند، ارزشیابی به شکل غیر حضوری است و در حقیقت مسئولیت ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دانش آموزان بر عهده معلمان و مدیران مدارس است.

وی درباره فرایندبرگزاری امتحانات حضوری و غیرحضوری دوره های اول و دوم متوسطهگفت: در روش غیرحضوری با توجه به اینکه اولویتوزارت آموزش و پرورشحفظ سلامت دانش آموزان است، تصمیم بر این شد که در پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم بدون حضور فیزیکی دانش آموزان در مدرسه، دبیران براساس شناختی که از دانش آموزان پیدا کردند که این شناخت را ما در بند 16 دستورالعمل کاملا تصریح کردیم که براساس آموزش های مجازی، تلویزیونی و ارتباطاتی که همکاران ما با دانش آموزان در پیام رسان های داخلی داشتند، ارزشیابی های غیر حضوری که به صورت برون خط ( آفلاین) یا به صورت آنلاین برگزار کردند، پژوهش های دانش آموزی که در اختیار دانش آموزان قرار گرفته، خلاصه نویسی و شیوه های دیگر ارزشیابی، به یک قطعیتی می رسند و نمره دانش آموزان را اعلام می کنند که در کارنامه ها ثبت می شود.

سلطانیان تاکید کرد: ارائه هر نوع برنامه امتحانی که دانش آموز مجبور شود در مدرسه حضور یابد یا امتحانی که به صورت آنلاین برای همه دانش آموزان برگزار شود و تنها همین امتحان ملاک ثبت نمرات برای دانش اموزان شود، ما به شدت با آن برخورد می کنیم و تاکید کردیم که این قضیه اتفاق نیفتد تا براساس مواردی که ذکر شد، دبیران بتوانند نمرات دانش آموزان را اعلام کنند.

وی اضافه کرد: پایه دوازدهمی ها برابرجدول برنامه امتحانات نهاییکه اعلام شده از 17 خرداد ماه امتحان دانش آموزان در حوزه های اجرایی آزمون آغاز می شود و تا 16 تیر ماه ادامه خواهد داشت و مطابق سنوات قبل دانش آموزان چه در دروس نهایی و چه در دروس غیرنهایی با حضور در مدرسه امتحان خود را می دهند اما در پایه نهم، یک تغییرات جزئی اتفاق افتاده است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در این باره توضیح داد: در سنوات قبل امتحان دانش آموزان پایه نهم به صورت هماهنگ استانی بود مثلا در شهر تهران سوالات به صورت واحد برای کل مناطق آموزش و پرورش تعیین می شد و دانش آموزان امتحان می دادند اما به جهت اینکه مدارس بتوانند برنام هفتگی خود را در امتحانات همگام کنند، با تعداد دانش آموزان مدرسه و قابلیت انعطاف داشته باشد تا بتوانند مدیریت خوبی را در بحث فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند، ما امتحانات هماهنگ را لغو کردیم و امتحانات حضوری پایه نهم را در سطح مدرسه و با برنامه ریزی شورای مدرسه اعلام کردیم.

سلطانیان دربارهنحوه تعیین نمره از طریق ارزشیابی دانش آموزانگفت: ما در رابطه با بحث آموزش دانش آموزان از دهم اسفند ماه آموزش های تلویزیونی را شروع کردیم و تا امروز که آخرین روز اجرای این آموزش ها در شبکه های آموزش و چهار سیما است، قریب به 966 برنامه را تنها در شاخه نظری برای دانش آموزان دوره دوم اجرا کردیم.

وی ادامه داد: در کنار این آموزش ها همکاران ما در مدارس از طریق ارتباطاتی که با دانش آموزان داشتند، آموزش های لازم به دانش آموزان داده شد و حتی کلاس های مدارس تا دهم اسفند ماه برگزار بود و دانش آموزان بعد از امتحانات نیم سال اول حدود یک ماه در کلاس ها حضور داشتند بنابراین از مجموعه نمراتی که دانش آموزان در امتحانات نیمسال اول داشتند، هم نمرات تکمیلی مستمر هم نمرات پایانی نوبت اول و بخشی که در کلاس ها حضور داشتند، آموزش هایی که داده شده، گزارش هایی که همکاران در رابطه با دانش آموزان تهیه کردند و به آن ها پروژه ای دادند و با روش های مختلف، ارزشیابی کار را ادامه دادند؛ این در حالیست که مرجعیت معلم را به رسمیت شناخته ایم و معلمان می توانند براساس اطمینانی که از تحقق اهداف دروس کسب شده است، نسبت به ارائه نمره دانش آموزان در شرایط فعلی تصمیم گیری کنند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه معلمان چقدر برای این روش های تعیین نمره آموزش دیده اند، اظهار کرد: در بحث آموزش نه تنها برای دبیران بلکه برای مدیران مدرسه و استفاده آنان از فضای مجازی و آموزش های الکترونیکی دوره های ضمن خدمتی را تعریف کردیم که این دوره ها به تدریج برگزار می شود اما در شرایط فعلی با ویدیو کنفرانس هایی که با مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، معاونین آموزش متوسطه و روسای ادارات متوسطه نظری استان ها داشتیم، تاکیدات لازم شده و این افراد نیز نسبت به توجیه دبیران و مدیران مدارس اقدام کردند تا امسال بتوانیم با این شیوه با کمترین آسیب، پیک خطرناک را پشت سر بگذاریم.

سلطانیان درباره پروتکل های بهداشتی در نظر گرفته شده برای امتحانات حضوری گفت: در تاریخ 24 اردیبهشت ماه دستورالعملی در رابطه با برگزاری امتحانات و آزمون تراکمی دانش آموزان در شرایط فاصله گذاری اجتماعی که مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود به آموزش و پرورش ابلاغ شد و ما این دستورالعمل را برای مدارس ارسال کردیم و آموزش های لازم به مدیران مدارس داده شد.

وی ادامه داد: در این دستورالعمل اامات کلی با توجه به شرایط شیوع بیماری، بحث آماده سازی مدارس، کانون های برگزاری آزمون در خصوص بهداشت محیط ، فردی واطلاع رسانی به اولیاء، غربالگری و حتی تغذیه دانشآموزان در ایام برگزاری امتحانات به تفکیک گفته شده است. در رابطه با استریل کردن محیط و ایجاد آمادگی فضای آموزشی برای برگزاری امتحانات حدود یک میلیارد تومان در اختیار آموزش و پرورش استان های کشور قرار دادیم تا با اطمینان خاطر بتوانند این فضا را برای حضور دانش آموزان آماده کنند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره ثبت نام دانش آموزان نیز گفت: براساس دستورالعمل هایی که دادیم و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، در دوره اول و دوم متوسطه زمان شروع ثبت نام دانش آموزان از نیمه اول تیر ماه است یعنی؛ نهایتا از 15 تیر ماه ثبت نام دانش اموزان را آغاز می کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ثبت نامی که در دوره اول و دوم داریم مربوط به پایه های ورودی یعنی پایه هفتم و دهم می شود، سایر پایه های میانی بدون حضور دانش آموزان و توسط مدیران مدارس انجام می شود. به مدیران مدارس تاکید کردیم که براساس محدوده بندی و نوبت دهی ثبت نام به گونه ای فرایند ثبت نام را مدیریت کنند که از ازدحام دانش آموزان و اولیاء در مدارس جلوگیری شود.

سلطانیان در پایان گفت: با توجه به ابلاغدستورالعمل بازگشایی مدارسو اختیاراتی که ما به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و مدیران مدارس داده ایم، خواهشی که از همکاران واولیاء دارم این است که براساس این شیوه نامه عمل کنند و برای پایه هایی که اعلام کردیم دانش آموزان باید به شیوه غیر حضوری در آزمون ها و ارزشیابی ها شرکت و جدا از حضور دانش آموزان در مدارس جلوگیری کنند تا بتوانیم این فرایند را به خوبی مدیریت کنیم و سلامت دانش آموزان ما هم تضمین شود. اولیایی که در پایه های نهم و دوازدهم دانش آموز دارند باید به دستورالعمل های بهداشتی توجه کنند و به دانش آموزان آموزش های لازم را ارائه کنند.

اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» ابلاغ شد

در پیش دبستانی چه چیزهایی اموزش داده میشود

ثبت نام مجموعه مدارس سلام 98 – 99

دانش ,آموزان ,آموزش ,های ,مدارس ,پایه ,دانش آموزان ,آموزش و ,و پرورش ,آموزان در ,مدیران مدارس ,دفتر آموزش متوسطه ,نظری وزارت آموزش ,فاصله گذاری اجتماعی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
slmia123456 verndartuca ekipcenter fedoula negarahmadi13 statistics-training ironscrap kanonhavadaranmesrafsanjan migration1234 superstarm