به گزارشتیزلند، به نقل از خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، طبق اعلام مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، مهمان شدن دانش آموزان در امتحانات پایه دوازدهم بلامانع است.

در نامه دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در این باره آمده است: با توجه به شرایط ناشی از ویروس کرونا در کشور، مهمان شدن دانش آموزان پایه دوازدهم شاخه نظری در امتحانات پایانی نوبت دوم با رعایت مفاد تبصره های یک و دو ماده 55 آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه روزانه و دانش آموزان پایه نهم با رعایت مفاد ماده 17 آیین نامه ارزشیابی تحصیلی تربیتی دوره اول متوسطه در ارزشیابی نوبت دوم سال تحصیلی جاری "خرداد 99" بلامانع است.

در همین رابطه حسین ریاحی نژاد مدیر کمیسیون مقررات شورای عالی آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: آئین نامه آموزشی این اجازه را می داد که دانش آموزان در امتحانات شهریور و دی ماه بتوانند در مدرسه ای نزدیک به محل ست خود امتحان دهند اما این اجازه برای امتحانات خرداد وجود نداشت؛ به دلیل شرایط کرونایی کشور سعی کردیم موضوع را منعطف کنیم و این اجازه صادر شد تا دانش آموزان در امتحانات خرداد ماه هم بتوانند در نزدیکترین مدرسه به محل ست امتحان بدهند.

وی افزود: این امکان برای دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم فراهم است اما مدرسه مبدا حتماً باید گواهی و فرمی که حاوی مشخصات دانش آموز است به مدرسه مقصد ارسال کند.

ریاحی نژاد با اشاره به اینکه هم دانش آموز می تواند تقاضای تغییر حوزه امتحانی را داشته باشد و هم آموزش و پرورش می تواند پس از بررسی این کار را انجام دهد، گفت: امکان تغییر حوزه امتحانی در مدارس شبانه روزی نیز فراهم است تا دانش آموزان بتوانند در حوزه های امتحانی نزدیک به محل ست خود مهمان شوند تا دیگر نیازی به اسکان آنها نباشد.

امتحانات دانش آموزان پایه نهم که به شیوه مدرسه ای برگزار می شود، آغاز شده است و امتحانات نهایی از روز شنبه 17 خرداد آغاز می شود.

سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم در دو بخش تنظیم می شود:

1. از 80 درصد محتوای کتاب های درسی که تا پایان بهمن ماه به صورت حضوری تدریس شده است 16 نمره سوال طراحی می شود که دانش آموزان مم هستند به تمام سوالات پاسخ دهند.

2.برای 4 نمره باقیمانده دو نوع سوال هم سطح طراحی می شود. نوع اول از 20 درصدی که به صورت غیرحضوری از طریق شبکه های تلویزیونی، ابتکارات دبیران و شبکه شاد تدریس شده و نوع دوم از محتوای 80 درصد قبلی که تدریس حضوری شده است، در این بخش دانش آموزان اختیار دارند که برای کسب 4 نمره سوالاتی را که آمادگی بیشتری دارند انتخاب کرده و پاسخ دهند.

اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» ابلاغ شد

در پیش دبستانی چه چیزهایی اموزش داده میشود

ثبت نام مجموعه مدارس سلام 98 – 99

دانش ,آموزان ,امتحانات ,پایه ,دوازدهم ,مدرسه ,دانش آموزان ,در امتحانات ,آموزان پایه ,می شود ,پایه نهم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bebintvs shabnamiplus nonistwinpha womenluxbrand vistarayanehvy taqziye mohamadrez kavirgolbons seowebkar