به گزارش تیزلند، به نقل ازخبرگزاری مهر، محمدرضا رزاقی مدیرکل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش در نشست خبری صبح امروز که در ساختمان شهید بهشتی آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد گفت: برای ورودی اول، هفتم و دهم درسامانه سجاثبت نام داریم که از ابتدای خرداد برای کلاس اولی ها این فرایند آغاز شده و تا 20 خرداد ادامه دارد، برای پایه هفتم اول تا 14 تیر و برای پایه دهم 5 تا 21 تیر زمان ثبت نام است.

وی ادامه داد: طرح شاهد شامل فرزند شهید، فرزند جانباز دارای بالاتر از 25 درصد جانبازی و فرزند آزاده با 3 سال سابقه آزادگی است. در فرایند ثبت نام بعد از نام نویسی، مدارک دانش آموز در ستاد ثبت نام مدرسه بررسی می شود. 1350 مدرسه شاهد داریم. تعداد دانش آموزان مدارس شاهد 391 هزار و813 نفر است و پیش بینی در سال تحصیلی جدید این عدد به 400 هزار نفر برسد. در پیش ثبت نام پایه اول دبستان مدارس شاهد تاکنون 57 هزار دانش آموز ثبت نام شدند. و این در حالیست که در سال گذشته در پایان ثبت نام کلاس اول، 63 هزار نفر ثبت نام کردند.

رزاقی در بخش دیگری از صحبت های خود ت گسترش مدارس شاهد را در دستور کار ندانست و گفت: مدارس شاهد، قوانین و مقررات آموزش و پرورش را به خوبی انجام می دهد و در کنار آن فعالیت های متنوعی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

مدیرکل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش ادامه داد: شهریه مدارس شاهد تحت عنوان کمک سرانه مشارکت با ستاد مرکزی شاهد است.

به گفته وی شهریه مدارس شاهد نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش داشته است که این رقم در دوره ابتدایی حداقل 450 هزار تومان و حداکثر 920 هزار تومان، در متوسطه اول حداقل 530 هزار تومان و حداقل یک میلیون و 50 هزار تومان و در دوره متوسطه دوم حداقل 640 هزار تومان و حداکثر یک میلیون و 400 هزار تومان است.

وی به تعداد ایثارگران اشاره کرد و افزود: حدود 5 هزار معلم شهید، 36 هزار دانش آموز شهید، 25 هزار جانباز، 5 هزار آزاده و 71 هزار رزمنده در وزارت آموزش و پرورش داریم و 36 هزار نفر بستگان شاغل در آموزش و پرورش داریم.

وی بیان کرد: در آخرین اساسنامه و با استفاده از آئین نامه استمرار، سه ماموریت شامل <<رسیدگی و ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی طرح شاهد و پراکنده>>، <<ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت و پیگیری>> و <<رسیدگی به امور حقوقی فرهنگیان ایثارگر>> در اداره کل شاهد و ایثارگران پیگیری می شود.بر این اساس تصمیم گرفتیم مدارس شاهد را به سمت سبک منسجم ببریم و محتوای فعالیت ها متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و بومی مدارس قابل انعطاف باشد؛ مدارس شاهد علاوه بر ساعت رسمی، ساعات ملی دارد.

اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» ابلاغ شد

در پیش دبستانی چه چیزهایی اموزش داده میشود

ثبت نام مجموعه مدارس سلام 98 – 99

هزار ,مدارس ,ثبت ,دانش ,آموزش ,پرورش ,ثبت نام ,مدارس شاهد ,و پرورش ,آموزش و ,هزار تومان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
nikanjaberi324 aslanhaghighi siteecodee qsetarehsoheil isfestate marjanna etoothie baghtkaghazi payizii