به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم؛ مصداق این ضرب المثل "هر چقدر پول بدهی، همون قدر آش می خوری" حالا در نظام آموزشی کشورمان به خوبی مصداق پیدا کرده است!

نظام آموزشی امروز کشورمان با رنگین کمانی از مدارس غیردولتی و خاص مواجه است که وجه تمایز آنها میزان "پول دریافتی " است و ظاهراً به همان میزان که پول می دهید، خدمات ویژه آموزشی دریافت می کنید!

آموزش و پرورش

مدارس غیردولتی و انواع مدارس خاص که هر کدام شهریه متفاوتی دارند بر اساس میزان هزینه دریافتی خدمات متمایزی را به دانش آموزان ارائه می کنند؛ مثلاً مدارس غیردولتی که برای سال پایانی برنامه ویژه کنکور دارند، شهریه های 20 میلیونی یا شاید بالاتر دریافت می کنند و متناسب با آن خدمات ویژه کنکور را به دانش آموزان ارائه می دهند.

بهترین مدرسه راهنمایی پسرانه تهران

جالب است که نوع مشتریان و دانش آموزان این مدارس نیز بر اساس میزان شهریه و شهرتشان متفاوت است. مدارس غیردولتی لاکچری که فرزندان طبقات ثروتمند جامعه را جذب می کنند یا مدارس غیردولتی اسلامی با جذب دانش آموزان خاص که گاهی از میان طبقات قدرت هستند با شیوه خاص خود و در محیط تربیتی ویژه آنها را آموزش می دهند.

ویکی پدیا

مصادیق طبقاتی شدن آموزش

بیشتر قبولی های کنکور نیز از آن همین مدارس هستند که مخاطبان آنها از بین طبقات خاص جامعه اند و طبیعی است که این مدارس باتوجه به امکانات خاصشان در مقایسه با سایر مدارس از جمله سالن مطالعه و اردوهای نوروزی، خیلی بهتر از سایر مدارس در کنکور نتیجه بگیرند و این همین مسئله ای است که باعث تبعیض بین مردم و طبقاتی شدن آموزش می شود و بخشی از واقعیتی است که در مدارس تهران در حال وقوع است.

بهترین مدرسه راهنمایی دخترانه تهران

اما آنچه در این ماجرا می توان به آن پرداخت، دسته بندی های مختلف مدارس و جداسازی دانش آموزان، تأثیر آن در بازتولید نابرابری آموزشی و در نهایت ناکام ماندن دانش آموزان از طبقات پایین تر جامعه در چرخه رقابت و ورود به دانشگاه ها و رشته های برتر و احتمالاً در آینده دستیابی به موقعیت های شغلی مناسب است.

اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» ابلاغ شد

در پیش دبستانی چه چیزهایی اموزش داده میشود

ثبت نام مجموعه مدارس سلام 98 – 99

مدارس ,غیردولتی ,دانش ,های ,خاص ,آموزشی ,مدارس غیردولتی ,دانش آموزان ,است که ,آموزش می ,به دانش ,بهترین مدرسه راهنمایی ,دانش آموزان ارائه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
pooneplusig arshpm copywhatisit sabziine amongusnetr kavirgrafikpc polopstandard reocobasti flowereyas taiclosusin