تربیت فرزند و پرورش شخصیت او از نظر والدین، یک مسئلۀ بسیار با اهمیت است. اما همچنان که کودک بزرگ می شود، جامعۀ بزرگتری نیز در انتظار اوست. پس از خانه، مدرسه جایی ا ست که کودک در آن با مفاهیم اجتماعی و علمی آشنا می شود و همین مسئله باعث می شود والدین به دنبالمدارس برترباشند.

همانطور که فرزند رشد می کند و بزرگتر می شود، دغدغه ها و نگرانی های پدر و مادر نیز بیشتر می شود. فرزند از کودکی تحت مراقبت و نظارت مستقیم والدین بوده و حالا پس از اینکه به سن ۶ سالگی می رسد باید برای یادگیری و تحصیل به مدرسه برود بنابراین مادر و پدر باید فرزندشان را در یکی از پیش دبستانی ها ثبت نام کنند تا آمادگی خود را برای ورود به جامعه ای بزرگتر بدست آورد.


شاید مقطع پیش دبستانی به نظر کم اهمیت باشد، اما حضور فرزند شما در پیش دبستانی باعث می شود، فرزند در مقاطع بعدی تحصیلی بهتر عمل کند، در واقع پیش زمینۀ خوبی برای سال های بعد بدست آورد.

اما دقیقا در انتخاب بهترین مدارس، چه معیارهایی را باید در نظر داشته باشیم؟ چگونه می توان با اطمینان این مدرسه را انتخاب کرد؟
1. آموزش خوب و کادر علمی قوی در هر مدرسه ای باعث می شود آن مدرسه جزو بهترین مدارس قرار بگیرد. نباید فراموش کرد که هدف اصلی مدرسه، آموزش است؛ پس زمانی که یک مدرسه بتواند به بهترین نحو دانش آموزان را آموزش دهد، می توان گفت یکی از اصلی ترین معیارهای یک مدرسه خوب را دارد البته معیارهای مهم دیگری نیز وجود دارند که محیط آموزشی مناسبی را فراهم می کنند.


2. رفتار مناسب معلمان و کادر مدیریتی و آموزشی مدرسه، به خصوص در مقطع دبستان، که کودک آشنایی زیادی با محیط جدید مدرسه ندارد، باعث ایجاد انگیزه برای یادگیری بهتر و توجه بیشتر در کلاس درس می گردد. اصولاً در یک مدرسه خوب با شرایط مساعد، کادر آموزشی رفتار مناسب و خوبی با دانش آموز دارند که باعث علاقۀ دانش آموز به مدرسه و معلم ها و تحصیل می شود.


3. مشارکت کودکان در برنامه های جنبی مدرسه، از جمله نکات مهمی است که والدین باید به آن توجه کنند چرا که می تواند یکی از معیارهای مدارس برتر باشد، کلاس هایی مانند رباتیک، آموزش کامپیوتر و نرم افزارها، زبان انگلیسی و.

وجود اینگونه کلاس ها باعث افزایش مهارت فرزندان می شود. بنابراین فرزند شما علاوه بر مهارت های معمول و رایج که در مدارس آموزش داده می شود، این مهارت های پرکاربرد و جدید را نیز یاد می گیرند. البته این گونه برنامهlrm;های جنبی عمدتاً دربهترین مدارس غیردولتی تهرانوجود دارد ولی بسیاری از مدارس در تهران و سایر شهرها تلاش می کنند تا روی مهارت های کاربردی دانش آموزان کار کنند.

معیارهای والدین برای انتخاب مدرسه
هر کدام از والدین برای انتخاب یک مدرسه از میان بهترین مدارس ، معیارهای خاص خودشان را دارند. به عنوان مثال برخی مسافت طولانی بین منزل تا مدرسه را در نظر نمی گیرند و فقط می خواهند دختر یا پسرشان در بهترین مدارس تحصیل کند. درست است که والدین باید تمام تلاش خود را در انتخاببهترین مدرسهبرای فرزندشان، انجام دهند اما در مقطع دبستان موضوع مسافت طولانی، حتی اگر مدرسه انتخابی شما جزو بهترین مدارس باشد، آسیب زننده است. چرا که یک دانش آموز 7 ساله انقدری تاب و تحمل مسیر طولانی ندارد و از طرفی پس از رسیدن به مدرسه خستگی باعث می شود نتواند از کلاس درس به اندازۀ کافی استفاده کند.


هر مقطعی از تحصیل اهمیت خاص خود را دارد و والدین باید در انتخاب مدرسه دقت کنند. به عنوان مثال انتخاببهترین دبیرستانباعث می شود فرزند شما به کمک معلمان و مشاوران تحصیلی متمرکز و هدفمند برروی مباحث کار کند و با هدف رتبۀ خوب در کنکور به تحصیل بپردازد. می توان نتیجه گرفت که انتخاب مدرسه در مقطع دبیرستان یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که می تواند در آینده فرزند ما تاثیر گذار باشد.


امیدواریم اهمیت دوراندیشی در انتخاب مدرسه مناسب را متوجه شده باشید، شاید فرزند ما 5 ساله باشد اما باید عمیق تر به آیندۀ تحصیلی و کاری فرزندمان فکر کنیم چرا که انتخاب ما تأثیر مستقیمی بر آیندۀ آنها دارد.

اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» ابلاغ شد

در پیش دبستانی چه چیزهایی اموزش داده میشود

ثبت نام مجموعه مدارس سلام 98 – 99

مدرسه ,فرزند ,مدارس ,باعث ,های ,والدین ,می شود ,بهترین مدارس ,در انتخاب ,می شود، ,باعث می

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
niloorayanehpc darcoob raya10 ftt zaminazmoon chistaseo roomjon tayler ghabglasi 1upload1