عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس برای کاهش تنوع مدارس منجر به تقویت مدارس دولتی می شود، گفت: طبق این مصوبه تمام انواع مدارس دولتی خاص از سمپاد تا نمونه دولتی حذف می شوند.

پایانی بر تنوع مدارس؛ سمپاد هم حذف می شود
به گزارشتیزلند، به نقل ازخبرگزاری تسنیم، جبار کوچکی نژاد درباره مصوبه مجلس برای حذف تنوع مدارس اظهار کرد: با مصوبه روز گذشته مجلس تنوع مدارس در کشور کاهش پیدا می کند و براین اساسمدارس نمونه دولتی،هیئت امناییواستعدادهای درخشانمنحل شده و دو نوعمدرسه دولتیوغیردولتیخواهیم داشت و فعالیت هر نوع مدرسه به جز آن غیرقانونی است.

وی افزود: از این به بعد ایجاد هرنوع مدرسه خاص نیاز به مجوز مجلس دارد و براین اساس وزارت آموزش و پرورش باید مدارس را به گونه ای تاسیس کند که یا دولتی باشند یا غیردولتی.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره مزایای کاهش تنوع مدارس گفت: کاهش تنوع مدارس قطعاً به نفع دانش آموزان است چرا که در گذشته مدارس دولتی خاص که امکانات بیشتری داشتند میزبان گروه خاصی از دانش آموزان بودند اما با حذف این تنوع، تمام مدارس دولتی می شوند و دانش آموزان می توانند با توجه به محدوده جغرافیایی محل زندگی در آنجا ثبت نام کنند و دیگر شروط خاصی برای ثبت نام نخواهند داشت.

کوچکی نژاد مطرح کرد: تنوع مدارس در کشور بسیار بالاست مدارس بسیار بالاست و آموزش و پرورش نمی تواند به مدارس دولتی بپردازد بنابراین نیاز است تنوع مدارس را کم کرد تا دانش آموزان مختلف کنار هم بنشینند و با هم یاد بگیرند.

اساسنامه «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» ابلاغ شد

در پیش دبستانی چه چیزهایی اموزش داده میشود

ثبت نام مجموعه مدارس سلام 98 – 99

مدارس ,تنوع ,دولتی ,مجلس ,کاهش ,آموزش ,تنوع مدارس ,مدارس دولتی ,آموزش و ,دانش آموزان ,کاهش تنوع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
taziyeh-habibabad freemankala ppdf nikanmahsa7373 setarehh idanito seotehran khalabanii waterfactory saman-maskan